Wirus ucieczki (cz. 86)

Kolejne odcinki będę dodawać w soboty, bo czas akcji prawie dogonił realny. Poprzednie odcinki można przeczytać przesuwając stronę. Co drugi poniedziałek dodam recenzję książki, opowiadanie lub relację z prywatnych wydarzeń. Miłej lektury 🙂

********************************************************************

Białoruska sportsmenka – biegaczka Kryscina Cimanouska, przebywająca na olimpiadzie w Tokio, nie dała się złapać i wywieźć do kraju. Ośmieliła się skrytykować działaczy. Jak śmiała, ma być zachwycona, bo przecież niewolnicą władzy jest. Schroniła się w polskiej ambasadzie. Japońskie władze obiecują bezpiecznie dostarczyć ją do Polski. Byle ich samolot nie leciał nad Białorusią, bo znowu zagrożą zestrzeleniem.

A Polki Lgbt zdobywają na olimpiadzie medale. Homofoby rządowe pewnie zgrzytają zębami lub protezami i koronkami. Jolanta Ogar, żeglarka, żartuje mówiąc koleżance, aby nie piła z tej samej co ona butelki, bo zmieni orientację. Wynika z tego, że wszyscy z partii PiS piją z tego samego kubka/butelki co Prezes. I się  nie brzydzą? A, nie – pecunia non olet.

Gdy Duda był w Tokio nie wiodło się naszym sportowcom. Wyjechał i są sukcesy. Przyjechał tam Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i wygranej brak. Jakieś Jonasze z tych polityków są.

Niestety jest pozwolenie polskich władz na działania antyszczepionkowców – najpierw napadali na lekarzy a teraz Zamościu,   podpalili ruchomy punkt szczepień.

Minister (nie)sprawiedliwości zdefraudował 471 milionów, które powinny były trafić do ofiar przestępstw.

– Czy na ranem przyszła po niego silna grupa? Oczywiście, że nie – stwierdził Wacek. Tyle kasy a ząbki pana Z. w fatalnym stanie – dodał złośliwie.

Helena dowiedziała się z opisu prześwietlenia kręgów szyjnych, że ma osteoporozę. Zalecono jej zażywanie wit. D3 4000 i załatwienie skierowania do poradni osteoporozy. Wacek w Internecie sprawdził, że we Wrocławiu jest tylko jedna, na ich osiedlu, ale powodów do radości nie ma, pacjenci na wizytę muszą czekać rok.

– I co ja mam robić? – seniorka załamała się. Nadal się zataczać i czekać aż padnę? Najchętniej w objęcia specjalisty od osteoporozy ale tak dobrze to nie ma. A gdybym była taka zdolna i oszczędna jak pewna krawcowa z nazwiskiem na literę O. to miałabym 800 tysięcy i poslalomowałabym do prywatnego lekarza. Nie jestem taka więc kasy brak. Swoją drogą jak ona tego dokonała nie będąc światowej sławy kreatorem mody? Ot, ciekawostka.

TVP porównuje zarobki polskich polityków z niemieckimi. A może by tak porównać zarobki nauczycieli, pielęgniarek, stażystów i bibliotekarek?

 – Zabawną rzecz usłyszałam – powiedziała Aldona do Edka.

– No, ciekaw jestem. Sportową czy polityczną?

– Zarobkową. Podobno teraz średnia krajowa to 5900 złotych.

– Jak oni to wyliczyli? Wliczając te wszystkie pensje, nagrody i przekręty finansowe trzymających władzę? – spytał Edek głaszcząc Pana Kota.

– Pojęcia nie mam. Ale, ale – czy nie powinieneś już iść wyprowadzić pieski?

– Dobre, że mi przypomniałaś.

– I co byś beze mnie zrobił?

– Bym nie zarobił – powiedział facet, wstając i spodnie podciągając.

Helena w ramach walki ze zdrowotnym stresem postanowiła posegregować swoje przepisy kulinarne i zrobić osobistą książkę kucharską a Aldonie i Kasi w świątecznym prezencie „przepiśniki” czyli notesy na przepisy ale z przepisami i miejscem na dopisywanie nowych.

Wacek zdołował się czytając artykuł w „Krytyce Politycznej” pt. „Igrzyska Olimpijskie. Komu potrzebny jest objazdowy cyrk przemysłu sportowego?”. Korupcja w Japońskim Komitecie Olimpijskim, przymusowe wysiedlanie mieszkańców, zastraszanie ich oraz osiedlanie w o wiele gorszych niż dotychczasowe, warunkach, bo trzeba zbudować infrastrukturę dla olimpiady, szef japońskiego Komitetu Organizacyjnego powiedział, że „kobiety mają problem z kończeniem rozmów” gdy sugerowano, aby było ich więcej w tym gremium. Jasne – baby mają być jak gejsze: ładnie wyglądać, śpiewać, usługiwać i się mężczyznami zachwycać no i milczeć bo nie mają nic mądrego do powiedzenia, przecież. Kolejny świetny Japończyk porównał puszystą śpiewaczkę do świni – „olimpig”. A on co? Olimpicidiot i  olimpicboor (cham) chyba a nawet na pewno.

Kompozytor muzyki na ceremonię otwarcia w dzieciństwie zastraszał i dręczył niepełnosprawnych kolegów z klasy. W dodatku nie ma poczucia winy.

Od dawna IO nie zwracają poniesionych kosztów co znaczy, że czas skończyć z tym szastaniem kasą i niszczeniem środowiska.

Poprzednie IO w Japonii odbywały się w październiku, aby uniknąć upałów a teraz uczestnicy konkurują w ponad 30. stopniach pana C. W dodatku wycięto zasadzone, na igrzyska, w 1964 roku drzewa, aby stworzyć „strefę życia” – kompletnie nie do życia.

„Olimpijczycy podpisali oświadczenie, że jeśli doświadczą «poważnych obrażeń ciała lub nawet śmierci» spowodowanych COVID-19… lub ekstremalnymi warunkami termicznymi podczas uczestnictwa w Igrzyskach, nie będą mogli pociągnąć organizatorów do odpowiedzialności” − zatweetował Boykoff, załączając zdjęcia deklaracji.

Poruszono także sprawę odzieży sportowej kobiet i sposób pokazywania ich przez telewizję – jako obiekty seksualne.

Prezydent Duda ze swoim poglądem, że Lgbt to ideologia spóźnił się z gratulacjami dla polskich zwyciężczyń. Pewnie czekał na wytyczne z góry. A te trzy Polki  są jednymi ze 170 takich uczestniczek IO. I mają w de pana D.

Napisane 3.08 – 8.08. 2021 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s