Wirus wiosenny (cz. 72)

Przez jakiś czas będę tu w każdą sobotę i środę umieszczać kolejny odcinek „Wirusa”. Pod każdym jest data napisania, bo umieszczam w tekście aktualne wydarzenia. Poprzednie odcinki można przeczytać przesuwając stronę. W niektóre poniedziałki będzie tu recenzja książki, inne opowiadanie lub prywatna opowieść. Miłej lektury 🙂

***************************************************************************

– Pani Heleno, jak się pani czuje? Czy czegoś może pani potrzebuje? – zapytał Wacek.

– Dziękuję, że dzwonisz. Odbierz, proszę, z przychodni receptę na moje leki. Powinna już być w rejestracji. I wykup leki. A czy masz pieniądze?

– Obok przychodni jest apteka, zapytam ile będą kosztować. Może mi wystarczy, a jeśli nie to pożyczę od Kasi. Będę miał pretekst do odwiedzin. I zapytam o  tego jej „dobiegacza” Mietka.

– Pozdrów ją ode mnie.

Wacek najpierw odebrał receptę i wykupił leki. Potem wstąpił do córki.

Kasia akurat szykowała kolację, więc Wacek został poczęstowany kanapką z nowalijkami. Adaś usadowił się na kolanach dziadka. Po kolacji poszedł do swojego pokoju.

– Tato, słyszałeś, że papież Franciszek naraził się polskim władzom? Prokuratora Rejonowa zbada czy nie obraził uczuć religijnych Polaków.

– No bo nie skonsultował z naszymi czy może, molestowanemu w dzieciństwie gejowi powiedzieć: „Juanie Carlosie, to, że jesteś gejem, nie ma znaczenia. Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś. Papież również cię kocha. Ty także powinieneś kochać siebie i nie martwić się tym, co mówią ludzie”.

Słowa „Bóg cię kocha takiego, jakim jesteś” umieścili na tęczowym transparencie dwaj mężczyźni. I jest okazja do pokazania kto ma rację i jest lepszym chrześcijaninem.

– Ocean głupoty jaki się wylał na nasz kraj jest niezmierzony i tak jak one zaśmiecony – stwierdziła Kasia.

– A propos śmieci, ktoś znalazł dawno temu napisaną karteczkę (pisownie oryginalna):

„Jak dorosne zostane prezydętem bo prezydęt nic nie musi robić oprucz że czasem gada głupoty, których nikt nie rozumie. Troche się boje że jestem za mądra na takie rżnięcie głupa ale sprubuje”.

– I co? Została nienażartą posłanką a potem sędziną trybunału nie konstytucyjnego czy premierką z obory?

– No właśnie nie wiadomo bo nie podpisała tego wyznania – powiedział ojciec.

– To mały pikuś, panem niePikusiem jest sprawa dotacji z UE i dogadanie się PiS z Lewicą. Zdania są podzielone: Lewica zdradziła, bo PiS i tak ukradnie tę kasę i obywatele figę z makiem, a nawet bez, skorzystają; dobrze zrobiła, bo jednak to duże pieniądze i kraj zyska.

– To się okaże ale czarno widzę.

– Dodatkową atrakcją jest wymiana naczelnych redaktorów w dziennikach przejętych przez Orlen.

– Oczywiście na mniej kompetentnych ale za to posłusznych.

– Oczywiście.

Zamilkli, bo cóż po słowach w obliczu takich nagich faktów.

”Głupota jest brzydotą psychologiczną” Aldous Huxley

Tegoroczna majówka zachęcała raczej do siedzenia w domu niż grillowych szaleństw. Szczególnie we Wrocławiu. Wacek wywiesił małą flagę co nie oznaczało, że  jego patriotyzm jest tego rozmiaru.

Helena ze wstrętem wspominała przymus chodzenia na pochody pierwszomajowe, zarówno w szkole jak i w ramach obowiązku pracowniczego.

– Sztuczna i przymusowa to radość była z tego co nam urządziła  partia trzymająca władzę będąca na pasku Związku Zdradzieckiego – pomyślała. Strata czasu i energii. Jak ja nie znoszę tych durnych manipulacji. Ach, było, minęło. Pochodów na ulicach prawie nie ma za to są protesty i pałowania – westchnęła i otworzyła czytaną właśnie książkę.

Ambasada Polski w Pradze domaga się od czeskiego ministerstwa zdrowia, aby ograniczono dostęp Polek do aborcji. Czechy nie zamierzają podporządkować się temu absurdalnemu żądaniu.

Tylko dostępność i tylko tam? Powinni zażądać od każdego kraju na ziemi, aby je od razu, bez wyroku wsadzano do więzienia, torturowano  i w ciągu 24 godzin wykonano wyrok śmierci. Przecież tylko to zadowoliłoby zakompleksiałych mężczyzn trzymających władzę.

Z okazji 3 maja prezydent wygłosił, pełne zachwytu, przemówienie o Konstytucji 3 Maja. To przerażający chichot historii, że on, na rozkaz z góry, podpisujący ustawy łamiące obecną Konstytucję tak chwali naszą pierwszą. Człowiek z miedzianym czołem.

W trakcie przemówienia wrocławska posłanka Klaudia Jachira stała i trzymała w górze  transparent z napisem KONSTYTUCJA. Relację w rządowej telewizji tak nadawano, aby tego nie było widać.

A z okazji III Powstania Śląskiego, napisał na twitterze, że  to rezurekcja zamiast insurekcja. Rezurekcja to poranna, przed pierwszą mszą, procesja głosząca zmartwychwstanie Chrystusa.

Napisane 27.04. – 3.05.  2021 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s