Wirus ośmieszania (c. 68)

Przez jakiś czas będę tu w każdą sobotę i środę umieszczać kolejny odcinek „Wirusa”. Pod każdym jest data napisania, bo umieszczam w tekście aktualne wydarzenia. Poprzednie odcinki można przeczytać przesuwając stronę. W niektóre poniedziałki będzie tu recenzja książki, inne opowiadanie lub prywatna opowieść. Miłej lektury 🙂

***********************************************************************

Zaszczepiona wreszcie Helena polegiwała przez trzy dni, bo miała grypowe objawy i bolała ją ręka.

Zadzwoniła do Aldony prosząc o zrobienie zakupów i ugotowanie lekkiego obiadu.

– Kup mi, proszę, indyczą porcję rosołową, zestaw jarzyn, 2 kiszone ogórki, 2 jabłka i puszkę kukurydzy oraz indycze mięso na gulasz. A wy jak stoicie z zakupami? I czy masz pieniądze?

– Raczej leżymy no i nie  wiem czy mi forsy wystarczy.

– To przyjdź do mnie, na mój koszt kupisz też jedzenie dla was. Ustalimy dokładnie co i jak gdy przyjdziesz. I weź klucze do mojego mieszkania bo słabo się czuję.

– Oczywiście, będę za pół godziny. A może jeszcze jakieś pieczywo kupić?

– O, tak – w tej prywatnej piekarni przy Barlickiego. Najchętniej graham i chałkę.

Aldona odwiedziła odpowiednie sklepy i przyniosła wszystko do mieszkania Heleny. W dużym garnku zalała wodą składniki na zupę, mięso włożyła do lodówki.

– Czy mam poczekać aż się zupa ugotuje, czy da pani sobie radę? – zapytała.

– Dam, dam, dziękuję bardzo.

– To ja dziękuję za zakupy, bardzo się przydadzą.

– A pamiętałaś o jedzeniu dla kota?

– Edek był ze mną i od razu zabrał naszą część, w tym saszetki. Specjalnie pilnował, żeby je kupić. To już pójdę, ugotuję obiad dla nas.

Wacek z powodu niechętnej ludziom pogody siedział przy komputerze. I dobrze, że siedział, bo kolejne wiadomości z kraju i ze świata były zwalające z nóg i kastrujące mózg.

Prezydent Duda rozmawiał, podobno, z królem Jordanii przez telefon stacjonarny nie podłączony do sieci. Wyjaśnienia rzecznika rządu były równie błyskotliwe.

Złośliwi obywatele pisali, że wraz ze szczepionką dostał czipa i dlatego może tak rozmawiać.

Popisała się też sędzina Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz krytykując transpłciowego nastolatka i podając jego dane oraz  miejscowość. Na co odpowiedział burmistrz, że wszyscy w szkole i mieście wspierają i będą wspierać takie osoby.

Pewien ksiądz uświadomił wiernych, że dzieci z in vitro to nie ludzie.

A inny inteligentny inaczej mężczyzna oznajmił, że zwierzęta nie mają praw, więc niepotrzebna jest ustawa o ich ochronie.

Za granicą też jest świetnie – premier Pakistanu stwierdził, że u nich gwałtów jest coraz więcej, bo kobiety kuszą a nie każdy mężczyzna ma silną wolę. No to napiąć kuszę w ich kierunku trzeba.

Krzysztof Skiba (ten od zespołu „Big Cyc”) skierował apel (dość długi) do Pawła Kukiza (tego od zespołu „Piersi), aby przestał się politycznie kompromitować i wrócił do muzyki. Pewnie jest to głos wołającego na puszczy – intelektualnej i moralnej tego drugiego pana.

Krzysztof Krawczyk zmarł dwa dni po powrocie ze szpitala mimo dwóch dawek szczepionki. Państwowy pogrzeb odbył się tłumnie mimo pandemii.

Za to pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety był kameralny.

Jest różnica.

Biskup Dec zapewniał, że kościoły to miejsca uzdrowień. To dlaczego kardynał Nycz leczy się w szpitalu a nie w kościele? Oto jest pytanie i tajemnica wiary.

W Polsce na koronnego wirusa umiera najwięcej osób w Europie. Kolejne osiągnięcie naszego rządu.

Dla odstresowania przypomniał sobie odpowiedź pewnej kobiety na pytanie zadane na FB, w pierwszy dzień świąt, przez mieszkankę Ołbina: tradycyjne, co dzisiaj mamy otwarte? Odpowiedź brzmiała: oczy.

Policja nie zareagowała na zjazd motocyklistów, bez maseczek, na Jasnej Górze stwierdzając, że zgromadzenie było zbyt duże – 10 tysięcy. Za to w Głogowie pobili kobietę, bo mogli. I zatrzymali seniorkę Kasię, bo ona była jedna a ich dziesięciu. Dotąd to seniorki jeździły na Jasną Górę a motocykliści byli zagrożeniem na ulicy, teraz jest odwrotnie – stwierdził pisarz i dziennikarz Piotr Adamczyk we wpisie na facebooku.

Wypuszczono z aresztu Sławomira Nowaka, dawnego ministra transportu. Aresztowano go w lipcu ubiegłego roku i postawiono 11 zarzutów – o korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie brudnych pieniędzy.

– Ciekawe w pralce jakiej firmy to robił – pomyślał Wacek prześmiewczo.

Przeczytał też, że „Smoleńsk” jest w rankingach najgorszym filmem świata.

– My to mamy sukcesy – Wacek podpal się po uchu i zamknął komputer.

Napisane 8. – 12.04. 2021 r.

2 myśli na temat “Wirus ośmieszania (c. 68)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s